Mergaičių vokalinio ansamblio sėkmė tautosakos konkurse „Leliumoj“

(8 315) 75 722
panemunepm@panemune.alytus.lm.lt

Mergaičių vokalinio ansamblio sėkmė tautosakos konkurse „Leliumoj“

2017 metų gruodžio 6 dieną Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyko advento ir Kalėdų laikotarpio tautosakos konkursas „Leliumoj“. Jame dalyvavo Alytaus miesto ir rajono lopšelių-darželių vaikai, bendrojo ugdymo mokyklų bei neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniai. Konkurso tikslas – ugdyti jaunosios kartos domėjimąsi savo krašto tradicine kultūra, papročiais, simbolika.

Dainuojamosios tautosakos programoje puikiai pasirodė mūsų mokyklos 8b klasės mergaičių vokalinis ansamblis: Beata Jarmalavičiūtė, Kamilė Neverbickaitė, Eneida Pigagaitė, Akvilė Šimanskaitė ir Miglė Tumynaitė (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Giedrė Petkevičienė). Ansamblis atliko dvi dzūkų krašto dainas: „Oi tai dzyvai“ ir „Skraidžiojo povelė“. Konkurso dalyvės apdovanotos ne tik padėkos raštais, saldžiomis dovanėlėmis, bet ir diplomu bei autentiška „Paukšte“ už meniškiausiai atliktas dainas.

Džiaugiamės talentingais mokiniais, juk gera ten, kur susitinka senelių, prosenelių išmintis, kūryba, tradicijos, papročiai, atgyja mūsų tautos atmintis ir jos gyvybė teka į ateitį.

Giedrė Petkevičienė,
muzikos mokytoja metodininkė