Panemuniškiai lankėsi Italijoje

2016 metų rudenį Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo vykdyti trejų metų trukmės projektą „Laužome stereotipus, kuriame naują sveiką Europą“, finansuojamą „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekte dalyvauja mokyklos partnerės iš šešių Europos šalių: Prancūzijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos. Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės narius gyventi sveikai, aktyviai sportuoti, susipažinti su įvairiais organinio ir ekologiško ūkininkavimo bei organinių ir ekologiškų produktų panaudojimo būdais projekto partnerių šalyse, taip pat pažinti naujas kultūras ir papročius, pasidalinti patirtimi, mokytis vieniems iš kitų.

Lapkričio 18–25 dienomis panemuniškių komanda, dalyvaudama minėtame projekte, lankėsi Italijoje. Į projekto susitikimą Istituto Comprensivo „Alberto Burri“ mokykloje, esančioje Trestinos miestelyje, Umbrijos regione, vyko 7 klasių mokinės: Dovilė Mickevičiūtė, Smiltė Jablonskytė, Karina Stanevičiūtė ir Gytė Augustinaitytė. Su mergaitėmis keliavo anglų kalbos mokytoja metodininkė Lilija Mikalauskaitė-Džiumajeva ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Kibildienė.

Mokinės susipažino ir susidraugavo su atvykusiais į projekto susitikimą bendraamžiais ir susitikimo šeimininkais – italų mokiniais. Projekto dalyviai apžiūrėjo mokyklos erdves, stebėjo italų mokytojų organizuotas pamokas. Vėliau išklausė paskaitą, kurią organizavo Sienos universiteto dėstytoja Karima Moyer, apie italų virtuvės ypatumus. Buvo aplankytas netoli Trestinos eantis miestelis Citta di Castello, kur projekto dalyvius priėmė vicemeras. Didelį įspūdį paliko aplankyta miestelio meno galerija. Taip pat teko susipažinti su ekologinio ūkininkavimo ypatumais Italijoje. Aplankytas ūkis nustebino švara, jaukumu ir šeimininkų vaišingumu. Mokiniai buvo ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs įvairių veiklų dalyviai: bendradarbiavo tarptautinėse grupelėse, gamino ir ragavo įvairius tradicinius savo šalių patiekalus, sportavo, šėlo italų organizuotoje vakaronėje.

Visgi didžiausią įspūdį paliko Italijos sostinė Roma: žavinga istorija, meno lobynai, saulė ir šypsenos.

Asta Kibildienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė